Font - shelley allegro bt- fara diacritice

ffcorina
membru
membru
Mesaje: 2
Membru din: 20 Aprilie 2011 21:23

Font - shelley allegro bt- fara diacritice

Mesaj de ffcorina »

Buna tuturor cunoscatorilor de aici...Daca ma poate ajuta cineva cu aceasta problema, as fi extrem de recunoscatoare...
Am instalat un nou font in word - shelley allegro bt (si chopin script) si nu recunoaste diacriticele, le editeaza intr-un alt font...Stiu cativa care folosesc exact acest font cu diacritice, deci sigur e posibil...
Va rog, cine stie, cine cunoaste sa ma ajute!
Multumesc anticipat!
dorin
membru
membru
Mesaje: 61
Membru din: 25 Ianuarie 2007 09:12
Localitate: București

Mesaj de dorin »

Din păcate fontul Shelley Allegro BT nu conține toate caracterele românești, ci numai î(00EE), Î(00CE), â(00E2), Â(00C2). Cei de care vorbești folosesc probabil o versiune modificată.

Vezi și discuția de aici.
ffcorina
membru
membru
Mesaje: 2
Membru din: 20 Aprilie 2011 21:23

chopin script

Mesaj de ffcorina »

multumesc frumos pt raspuns...dar de chopin script stii ceva?i-am intrebat p cei care folosesc fontul si mi-au spus ca nici ei nu au caracterele romanesti dar le modifica ei...any idea?
dorin
membru
membru
Mesaje: 61
Membru din: 25 Ianuarie 2007 09:12
Localitate: București

Mesaj de dorin »

Același lucru este valabil și pentru Chopin Script.

Reiau rugămintea: Vezi și discuția de aici, găsești toate răspunsurile.
gtdaniel
membru
membru
Mesaje: 1
Membru din: 12 Iunie 2011 20:10

Mesaj de gtdaniel »

Buna tuturor cunoscatorilor de aici...Daca ma poate ajuta cineva cu aceasta problema, as fi extrem de recunoscatoare...
Am instalat un nou font in word - shelley allegro bt (si chopin script) si nu recunoaste diacriticele, le editeaza intr-un alt font...Stiu cativa care folosesc exact acest font cu diacritice, deci sigur e posibil...
Va rog, cine stie, cine cunoaste sa ma ajute!
Multumesc anticipat!
Daca nu ai rezolvat intre timp, imi poti triimte fonturile respective si ti le trimit inapoi cu diacritice.
Scrie un răspuns