De unde cumpăr tastaturi românești?

... cu excepția reclamelor !!
dorin
membru
membru
Mesaje: 61
Membru din: 25 Ianuarie 2007 09:12
Localitate: București

Mesaj de dorin »

Din păcate, tastatura aia e depășită pentru anul 2011. A fost fabricată pentru Windows XP (sau mai vechi), și probabil a rămas uitată prin vreun depozit. S-au gîndit să o șteargă de praf și să o pună pe raft - cine știe, s-o găsi cineva să o cumpere. Și iată că s-a găsit! Măcar să fi fost la preț redus, și să merite dpdv al calității mecanice, altfel n-avea nici un sens să o cari pînă acasă...
dorin
membru
membru
Mesaje: 61
Membru din: 25 Ianuarie 2007 09:12
Localitate: București

Mesaj de dorin »

La mine la firmă am cumpărat 25 de sisteme noi Fujitsu, cu tastaturi Fujitsu KB400 RO (pentru că sîntem în România) foarte comode și plăcute la apăsat.

Sistemele au fost cumpărate de la firma care vinde calculatoare (nu dau nume ca să nu fie probleme).
Avatar de utilizator
secarica
admin secarica.ro
admin secarica.ro
Mesaje: 256
Membru din: 06 Mai 2003 03:00
Localitate: București, Pământ
Contact:

Mesaj de secarica »

dorin a scris:La mine la firmă am cumpărat 25 de sisteme noi Fujitsu, cu tastaturi Fujitsu KB400 RO (pentru că sîntem în România) foarte comode și plăcute la apăsat.
Ai cum să faci o poză ?
dorin a scris:Sistemele au fost cumpărate de la firma care vinde calculatoare (nu dau nume ca să nu fie probleme).
Să fie probleme unde ? Eu personal nu am asemenea manii. Mă calcă pe nervi la televizor când spune „la un magazin din capitală parizerul era din plastic” în loc să spună „la magazinul x din capitală parizerul era din plastic”.

Am însă o oarecare bănuială că respectiva firmă (sau chiar Fujitsu) furnizează doar sisteme, nu și componente individuale. Bănuiala este corectă ?

Cristi
... cea mai bună armă este adevărul – cu condiția să știi să-l folosești
dorin
membru
membru
Mesaje: 61
Membru din: 25 Ianuarie 2007 09:12
Localitate: București

Mesaj de dorin »

secarica a scris:Ai cum să faci o poză ?
Mîine iau aparatul la mine și fac poze. Aș putea și acum să fac poze cu bricheta, dar nu o să iasă prea bine. Cu ocazia asta o să îmi și curăț tastatura, dacă tot e vorba să apară la televizor.
secarica a scris:Să fie probleme unde ?
Eu am citit ce ai scris aici, și am luat-o de bună!
secarica a scris:Am însă o oarecare bănuială că respectiva firmă (sau chiar Fujitsu) furnizează doar sisteme, nu și componente individuale. Bănuiala este corectă ?
Firma este SIGMA Services & Consulting, nu spun mai multe ca să nu sune a reclamă, citiți voi pe sait.
Avatar de utilizator
secarica
admin secarica.ro
admin secarica.ro
Mesaje: 256
Membru din: 06 Mai 2003 03:00
Localitate: București, Pământ
Contact:

Mesaj de secarica »

dorin a scris:Eu am citit ce ai scris aici, și am luat-o de bună!
:)

Ok, trebuie să îmbunătățesc formularea de acolo. Prin „reclamă” mă refer la reclamă directă, în sensul că m-am trezit de mai multe ori cu subiecte noi care făceau reclamă la ceva (gen papuci ieftini – numai pe www.papuci.etc).

Nu, atunci când cineva face referire la nume sau adrese care sunt utile și au sens în cadrul unei discuții, asta (eu) nu o consider reclamă, altfel nu mai reușim să discutăm nimic.

Cristi
... cea mai bună armă este adevărul – cu condiția să știi să-l folosești
dorin
membru
membru
Mesaje: 61
Membru din: 25 Ianuarie 2007 09:12
Localitate: București

Pozele promise

Mesaj de dorin »

Curățenia a rămas pentru altădată :oops:


Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Scrie un răspuns